Ben ve Şehir

80'ler Partisi
Site Yöneticisi tarafından yazıldı.
Pazartesi, 04 Temmuz 2011 15:29
SharePaylaş

Her şey Begüm’ün 80ler partisine hazırlanmam ile başladı...

Benvesehir’i açarken her hafta gideceğim yerleri yazacakken, partiye hazırlanmak bambaşka bir dünya açtı...80ler partisine elbise ararken Retro’yu keşfettim.. Arkadaşım Deniz’den kendi gezdiği mekanları rica ettim. Ilk gelen Oldies Cafe oldu... Ve bum !benvesehir olustu. Her hafta Istanbul ama farklı bir temayla... Hem benim hem de arkadaslarımın keşifleriyle!

Back to the party!  80ler partisine hazırlanmak bile acaip keyifliydi. Kuaförde googledan 80ler sac stilini arayıp resmen saç yaptırdım. Puantiyeli kıyafet, kocaman küpeler, kocaman bilezikler; kocam bile beni tanıyamadı!Acarkent’te Begüm’un ve Bora’nın partisi tam anlamıyla SUPERDI!...Bütün bahce yaldızlı kumaşlarla donatılmıştı. Begüm, görsel tasarımcı olmanın yeteneklerini göstermis.I love 80s dekoru ise hepimizin resim çektirdiğimiz nokta oldu...Tamam erkeklerin coğu (eşim dahil!) 80lerin hit yıldızı Don Johnson gibi giyinmişti ama kadınların hepsi uğraşmışlar... Gerçi ben ve 2 kişi daha puantiyeli elbiselerimizle pişti olduk ama yine de hepimiz farklıydık...Bu arada bircok kisi sitede anlattığım Retro’dan kıyafetlerini almıslar.. Dukkandakiler bile parti olduğunu öğrenmişler! Cyndi Lauper kıyafetinden, Olivia Newton John’a kadar hatta Jackie Onasis bile vardı... Saç bantları, taytlar, payetler.... Super super super!Kıyafetlere baktığımda 80lerin ne kadar farklı olduğunu hatırladım. Gerçi partideki insanlara sorduğumda hiçbirimiz dün geceki gibi giyinmediğini söylesek de o yılları hatırlamak, müziklerini dinlemek (Madona, Michael Jackson,Aha, Duran Duran, Snap! MFO), Bruce Wills & Cyperd Shepperd videolarını izlemek, danslarını yapmak ( Tulye super dans ediyorsun bu arada hepimize iyi geldi. Benim en icin en güzel taraflarından biri de partide 80lerde birlikte büyüdüğümüzün Seda’nın eşi Kevin ile birlikte bizimle olmasıydı. 7 ay için çocuklarıyla dünyayı gezecekler ve tesadüfen o gece Istanbul’da oldukları dönemdi (www.changingourcourse. Hayat güzel tesadüflerle dolu!Begüm sen super bir organizatörsün! Diğer partilerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorumlar (3)
  • Anonim  - KINA
    Ben ve şehir sitesine bayıldım. Sıkı takipçisi olacağım kesin. Sevgili arkadaşım Kına hakkında paylaşmak istediğim bazı şeyler var. O alçak gönüllü olduğu için bu yazımı yok edebilir ama yinede söylemeden duramayacağım  Zerafeti, iletişim becerisi, cana yakınlığı, doğallığı, herkese ve herşeye karşı özeni ve açıklığı, sevgi dolu olması ve ince sürprizleriyle o tam bir hanımefendi. O benim Charlotte’ım. Love u... Begüm
  • Kına
    Sabah sabah beni ne kadar memnun ettin! Sen super bir arkadaşsın! Salı günü toplantılarımızın vazgeçilmezi, hiç değişme tamam mı! :lol:
  • vivi beskinazi  - kınacım
    Seni tebrik ediyorum güzel kızım çok şeker bir konuyla başlangıç yapmışsın.Yeni siten hayırlı ve bereketli olsun.
Yorum yaz
Bilgi Detaylarınız:
Yorumlar:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):S
Son Güncelleme: Çarşamba, 06 Temmuz 2011 18:00