Ben ve Şehir

SharePaylaş

Wow wow wow! Doğumgünümde Marcus Miller ile resim çektirdim! Ne şans!

Kocam Salı günü beni IKSV’nin Sishane’de bulunan binasının üzerindeki X’e götürdü.

Tam yerimize otururken yanımızda Radikal sanat yazarı Ezgi Başaran’ı gördük. Kendisinin ilk lafı hayatınızda görebileceğiniz en ilginç masa yanınızda dedi! Once tanıyamadım daha doğrusu ilk algıladığım Ertuğrul Ozkök oldu sonra jazz hayranı kocam bir anda isimleri tanıdı. Marcus Miller, Herbie Hancock ve Wayne Shorter.. Hepsi Perşembe günü olacak ‘Tribute to Miles Davis’ konserinin sanatçıları ve biz tam onların yan masalarında oturuyorduk. Daha yemek siparişi vermeden ben hoplayıp zıplamaya başladım. Tanısmam gerek, resim cektirmem gerek diye! Baktım ki kocamdan hayır yok hemen Ezgi’den yardım istedim.. Ve kendimi Marcus Miller’in yanına atıp merhaba ben doğumgünü kızıyım resim cektirebilir miyiz? dedim... Cool şapkası başında tabii ki dedi resimler cekildi ... Havalı havalı yerime oturmuşken bir baktım ki fotoğrafta ışığın altında O da tam karanlıkta kalmıs.... Ben bembeyaz o kapkara! Resmen ağlayacaktım... Yemek falan rezil oldu kocam acılır diyor ben olmaz diyorum sanki camaşır suyuna basacak! Neyse koca bir yarım saat daha kıvrandıktan sonra tekrar yanına gidip ‘beni hatırladınız mi ben doğumgünü kızı resimler cok kötü çıkmış tekrar çektirebilir miyiz? ‘ dedim. Gerçekten cool biri hemen i-phone’u kendi adamlarından birine verdi ve bum super bir fotoğrafımız oldu!

Artık gönül rahatlığıyla yemek yiyebilirdim. Bu arada Haliç’in üzerinde ay en güzel halini bize gösteriyordu.

Yemeğin sonuna doğru bu sefer 3 efsane sanatcı, Ertuğrul Ozkok, Kanat Atkaya yan yana resim cektirmeye başladılar ben de bu fırsatı kaçırmadım tabii ki!

Yemek bittikten sonra Ertuğrul Ozkök yanımıza gelip en sevdiği filmin muziklerinin Herbie Hanckok tarafından yapılmış olduğunu anlattı... Insanların hayran oldukları anları yaratan insanlarla tanışmaları hepimizi etkiliyor!

 

Yorumlar (2)
  • Sırma Subutay  - İyi ki doğdun!
    Unutulmaz bir doğum günü için bütün zemin hazırlanmış:-) Sanırım evrene giden mesajlar işe yarıyor... İyi ki doğmuşsun ve iyi ki bu güzel yaşın için güzel bir anıya tanık olabilmişsin. Umarım her hafta temalarına denk gelen süprizler yaşarsın. SIRMA
  • Kına
    :lol: :lol: :lol: Hep sitemi ziyaret et ve boyle guzel yorumlar yaz tamam mı!
Yorum yaz
Bilgi Detaylarınız:
Yorumlar:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):S
Son Güncelleme: Perşembe, 15 Eylül 2011 11:09