Ben ve Şehir

SharePaylaş

Hayatımda bir haftada bu kadar cok dondurma yemedim!

Migros’lu kankalarım Begüm ve Aysun ile sıklıkla yemek yiyoruz. Kahkahaların eksik olmadığı sohbetlerimizi bu hafta temam uğruna dondurmacıya taşıdım.Onları arabaya tıkıp Atasehir’den Caddebostan’a götürdüm. ‘Müstesna Istanbul” kitabında keşfettiğim bir yere gitmek için yola çıktık. Ama onu bulmak yerine Caddebostan barlar sokağı’nda arka arkaya bir kaç dondurmacı gördük.

En sonunda dekorasyonu çok sempatik olan Vera Fresca’da karar kıldık. Cünkü turkuaz renkli dekorasyonu ile kendimizi sanki bir yaz sahili kasabasında hissettirdi...

Son dönemde açılan bu bireysel dondurmacıların hepsinde olduğu gibi tamamen doğal, kendilerinin ürettiği sütten yapılan dondurmalardan hepimiz farklı çeşitleri seçtik... Aysun ve Begüm’un favorisi galiba bitter çikolata oldu benim ise karadut!

Sahibi kimdir diye sorduğumuzda ise karşımıza enteresan isimler çıktı.. Meğerse Sarelle ve Tadelle’nin sahipleri aynı zamanda buranın sahipleriymiş... Cikolatanın lezzetinin sebebi anlaşıldı! Buradaki beşinci yermiş...

Vallahi umduğumdan çok farklı bir yer buldum ama çok da iyi oldu! Sadece dondurma yok birbirinden güzel tatlılar icin de mutlaka gidin derim!

Yorumlar (2)
  • vivi beskinazi  - dondurma
    Bence en güzel dondurma SELİN
  • Kina
    Gercekten de oyle!!! Selin dondurmayi degil ama korneti seviyor... Babaanne ve Selin maceralarini bekliyoruz
Yorum yaz
Bilgi Detaylarınız:
Yorumlar:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):S
Son Güncelleme: Perşembe, 15 Eylül 2011 11:19