Ben ve Şehir

SharePaylaş

Bu hafta inanılmaz bir hafta... Hem Bienal, hem Artbeat Sanat Fuarı bir de üstüne üstük 15 Eylül’de Vogue Fashion Night Out var.... Hangisini takip edeceğimi şaşırdım...

Bienali gelecek haftanın teması yapacağım için bu hafta onu es gececeğim...

Ancak Carşamba günü başlayacak ART BEAT’i takıip etmenizi öneririm. Lütfü Kırdar’da olacak fuar, Kasım ayında yapılan Contemporary Sanat Fuarı’na sıkı rakip olacakmış gibi gözüküyor. 14-19 Eylul arasında olacak olan fuarı herkesten once seyretme fırsatım olacak.... Salı aksamı fuar alanında olacağim...27 farkIı galeri orada olacak... Eminim beğendiğim birkac eser olacaktır! Tabii ki X-ist ‘de orada olacak!

Perşembe akşamı ise bu sene 2.si düzenlenecek Fashion Nights Out! olacak. Istinye Park, Bağdat Caddesi ve Nisantası’nda dükkanlar gece saat 24.00e kadar açık olacak! Ama hem Art Beat hem de Fashion Night Out icin ortak mekan tabii ki Nisantasi olacak bu yuzden haftanın mekanlarını oradan seçtim!

Nisantaşı’nda Fashion Night Out’da ana cadde Abdi Ipekci oluyor gecen sene orada DJler yer almıştı. Köşede yer alan Beymen Brasserie aslında tüm aktiviteleri takip edebileceğiniz ana yer! Ama muhtemelen de en pahalısı! Onun yerine yine Abdi Ipekci’deki Kırıntı veya Nisantası’nın yeni cafe sokağı Atiye’deki Elio’yu sizin için yazdım. Ama bence yine o gecenin yıldızı Delicatessen olacak... Ama mutlaka bu üçü için de rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

Yemek yemeye kimin vakti var biz alısveriş yapacağız diyorsanız o zaman kendinize biraz enerji vermeniz gerekiyor. Vali Konağı caddesindeki Konak pastanesi tam size göre! 38 yıldır orada duran Konak’ın vitrinine bakarken insanın ağzı sulanıyor.. Napolyon pastası adı verilen milfoy pastaları, bezeleri ve elma şekerleri en çok talep görenler!

Şimdi elinizde elma şekerleri, belki Starbucks kahveniz ile artık mağazaları gezebilirsiniz! Indirimleri ve aktiviteleri www.fnoturkiye.com’dan takip edebilirsiniz! Ben şahsen Machka'nın magazasına (Dice Kayek orada olacakmıs ) ve V2K'ya goz atacağım.

Iyi alışverişler!

Yorumlar (0)
Yorum yaz
Bilgi Detaylarınız:
Yorumlar:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):S
Son Güncelleme: Perşembe, 15 Eylül 2011 10:45